Lotnisko Bruksela Charleroi

Lotnisko Bruksela Charleroi

Samochodem
Na mieszczące się na 46 km od centrum Brukseli lotnisko Charleroi łatwo dojechać można autostradą A54 - zjazd 24.
Jadąc od strony Liege na Namur: drogą E42 - zjazd 15
Jadąc od strony Brukseli na Nivelles: autostradą A54 - zjazd 24
Jadąc od strony Mons: drogą E42 następnie autostradą A54 do Charleroi - zjazdem 24
Autobusem
Publiczny autobus linii A łączy lotnisko Charleroi z dworcem kolejowym Charleroi. Stamtąd można dojechać pociągiem do każdej stacji w Belgii. Aby skorzystać z tych dwu środków transportu należy po przylocie kupić bilet łączony na lotnisku Charleroi. Koszt biletu w jedną stronę to 10,50 euro.

Pociągiem
Można skorzystać z biletu łączonego – na pociąg i autobus. Bilet taki obejmuje przejazd z dowolnego dworca w Belgii na dworzec w Charleroi oraz przejazd autobusem z dworca kolejowego na lotnisko (autobusy linii A i 68). Bilety są do nabycia w kasach na wszystkich dworcach kolejowych. Na temat rozkładu jazdy można dowiedzieć się na stronie www SNCB (belgijskie koleje) tutaj.
Przejazdy autokarem
Z lotniska Charleroi do Brukseli i vice versa odchodzi codziennie przeszło 20 autobusów. Istnieje też regularne połaczenie autobusem pomiędzy lotniskiem, a głównym dworcem kolejowym w Brukseli (Brussels Midi Railway station). Dworzec z którego odchodzą autokary w Brukseli mieści się pomiędzy rue de France a rue de l'Instruction, aby dostać się stamtąd na dworzec kolejowy należy skorzystać z wyjścia "Thalys". Cena za przejazd w jedną stronę to 11 euro. Bilety można nabyć w autokarze (z Brukseli do Charleroi) a na lotnisku przy stanowisku autobusów łącznikowych (z lotniska Charleroi do Brukseli).
Autobus wahadłowy
Firma TEC Charleroi oferuje połaczenie autobusem wahadłowym pomiędzy lotniskiem Charleroi a dworcem kolejowym Charleroi. Połączenie obsługują linie kolejowe A i 68 (odchodzą z peronu 3 dworca autobusowego). Bilet w jedną stronę kosztuje 1,95 euro, a billet powrotny kosztuje 3,90 euro. Bilety można nabyć w autobusie (A i 68) oraz w kiosku mieszczącym się na dworcu autobusowym w Charleroi. Więciej informacji na temat rozkładu jazdy uzyskać można na stronie www.tec-charleroi.be i pod numerem telefonu +32 (0)71 60 22 94.
Autobusy wahadłowe ATS kursują wprost do docelowych miejscowości. Więcej informacji dostępne jest na stronie www.minibus-services.be.
Taksówką
Taksówki dostępne są przed lotniskiem przez całą dobę. Koszt przejazdu we wszystkich trzech firmach obsługujących lotnisko wynosi: 12,50 euro za przejazd z lotniska do centrum Charleroi i 90 euro za przejazd z lotniska do Brukseli. Opłaty są takie same za przejazdy z centrum Charleroi i centrum Brukseli na lotnisko. Więcej informacji na temat opłat można znaleźć tutaj.
Parking samochodowy
Na lotnisku dostępne są 3 parkingi. Są one zabezpieczone i mieszczą się na terenie lotniska. Można wysadzić pasażerów i ich bagaże przed budynkiem terminala. Parkingi są czynne od 4.30 rano aż do przylotu ostatniego samolotu. Nie ma możliwości zarezerwowania przed przyjazdem miejsca parkingowego.
Parkingi terminalowe 1 i 2 (kolor niebieski): mieszczą się przed terminalem, dysponują 700 miejscami parkingowymi is ą idealne do parkowania przez krótki okres czasu.
Parking lotniskowy (kolor pomarańczowy): mieści się po drugiej stronie lotniska. Dostępny jest bezpłatny autobus wahadłowy (mozna wjechać do niego na wózku) dowozi pasażerów do budynku terminala.
Parking Pocałuj i Jedź (Kiss & Ride parking) – kolor żółty: mieści się on blisko budynku terminala, ma miesce dla 25 samochodów i jest idealny dla podwożących pasażera na lotnisko i zaparkowania na bardzo krótki okres czasu.